Download: Technisches Merkblatt
Brüt Beton Astarı
Tanım
Brüt Beton Astarı, boyalı ve sıva kaplı yüzeylerde, her türlü çimento esaslı sıva uygulamasından önce yüzeyden kaynaklanacak aderans sorunlarını gidermek için kullanılır.
• Uygulaması kolaydır.
• Sünger rulo ile uygulanır
Uygulama Şartları
• No1 Brüt Beton Astar herhangi bir katkı maddesi olmadan belirtilen miktarda su ile karıştırılır. Harç basit el mikseri ile veya el ile karışabilir. Karışımı uygulamadan önce 2-3 dakika dinlendirilmelidir.
• Brüt Beton Astar kalınlığı 1-2 mm (bir sünger rulo kullanarak) olacak şekilde duvar üzerinde uygulanır.
• Katmanlar arasında bekleme süresi 12-24 saattir (hava şartlarına bağlı olarak).
Ürün Özellikleri
| İnorganik, Non-Toksik, Zararsız. | Çok Ekonomik |
| Kokusuz | Yoğun Kıvamlı (damlamaz) |
| Yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri ile sağlam bir zemin oluşturur. | Kolay ve hızlı uygulanır. |
| Sünger ile standart uygulama. | İş ve zamandan kayda değer tasarruf. |
| Birçok yüzeyde uygulanabilir. | Eski uygulamalı yüzeylerde yüksek yapışma. |
| Yanmaz | Çevre Dostu |
| Solvent içermez. | Çatlak oluşumuna karşı yüksek direnç. |
Brüt beton astarı, doğal malzeme kullanılan yapısı sayesinde çevre dostu, çimento esaslı, polimer takviyeli, güvenilir yüzeyler oluşturan yüksek kalitede serpme astardır.
Teknik Özellikler
| Kuru Harç Yoğunluğu : | ≈ 1400 kg/m³ |
| Su Karışım Oranı : | 12 - 14 l /25 kg kuru harç için |
| Uygulama Sıcaklığı : | +5° - +35°C |
| Tüketim : | ≈ 500 g/m² |
Uygulama Özellikleri
| Karıştırma süresi: | 4 - 5 Dakika |
| Harcı dinlendirme süresi: | 2 - 3 Dakika |
| Hazır harcı kullanma süresi: | 2 Saat |
| Çalışabilme süresi: | 20 Dakika |
| Uygulama kalınlığı: | Maksimum 1 - 2 mm |
Yüzey Hazırlığı
Zemin taşıyıcılığı ve sağlamlığı kontrol edilerek, yüzeyin sağlam, temiz, kuru olduğundan emin olunmalıdır. Yüzeydeki toz, yağ, kir gibi yapışmayı azaltacak tüm yabancı maddeler giderilmelidir.
Uygulama
• 25kg'lık bir torba No1 Brüt Beton Astarı'na yaklaşık 12-14 litre temiz su ilave edilmelidir.
• Mala veya düşük devirli bir el mikseri yardımıyla homojen ve topak içermeyen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Harç, uygulama öncesinde 2-3 dakika dinlendirilip tekrar kısa bir süre karıştırılmalıdır.
• Brüt Beton Astarı yüzeye sünger rulo ile uygulanır.
• Gerekli yerlerde ikinci kat önerilir.
Uygulama Resimleri
Uyarı ve Öneriler
• Aşırı sıcak veya +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulanma yapılmamalıdır.
• Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Uygulama Aletleri
• Sünger rulo
Depolama ve Raf Ömrü
• Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.