Download: Technisches Merkblatt
Tesviye Yalıtım Şapı
Tanım
Binaların çatı katlarında ve kat aralarında ısı ve ses izolâsyonu sağlamak amacı ile kullanılır. Çok hafif ve sağlam bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile binalar üzerindeki aşırı yükü en aza indirir.
- Yapı içlerinde, kat aralarında ısı ve ses yalıtımını tek ürünle sağlar.
- Eklemesiz yapısı sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz.
- Yangın bariyeri görevi yapar.
- Yoğuşmayı ( terleme- küf-nem ) engeller.
- Koruma şapı gerektirmez, binanın yükünü azaltır.
- Oteller, hastaneler, okullar, konutlar, iş merkezleri ve ofislerde kat aralarında sessiz ortamlar yaratır.
Ürün Özellikleri
Ürün Özellikleri
| Yanmaz | Ses Yalıtımı |
| Ses Yalıtımı (24 dB 3cm kalınlık) | Yüksek Isı Yalıtımı |
| İnorganik, Non-Toksik, Zararsız. | Isı Köprüsü Oluşturmaz. |
| Yoğuşmayı (terleme - küf - nem) engeller. | Kolay ve hızlı uygulanır. |
| Atmosferik Şartlara Dayanıklı. | Standart sıva makineleri ile uygulama. |
| Kimyasal Tepkimesiz. | Çatlak oluşumuna karşı yüksek direnç. |
| Yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri ile sağlam bir zemin oluşturur. |
İş ve zamandan kayda değer tasarruf. |
No1 Tesviye Yalıtım Şapı, binaların çatılarında ve kat aralarında kullanılmak amacı ile geliştirilmiş, tabiatta doğal olarak bulunan mineraller ve kimyasal polimerler ile modifiye edilmiş bir şaptır.
Teknik Özellikler
| Kuru birim ağırlığı : | ≈900kg/m³ |
| Su Karışım oranı : | 14 – 15,5 Lt su (30 Kg kuru harç için) |
| Uygulama Sıcaklığı : | +5 °C ile + 35 °C |
| Uygulama süresi : | ≈ 4 Saat |
| Basınç Dayanımı : | C7 |
| Eğilme Dayanımı : | F2 |
| Aşınma Dayanımı : | A6 |
| Yanıcılık Sınıfı : | A1 |
| Dmax : | 3 - 4 mm |
| Tüketim : | 10,0 Kg/m² (1 cm kalınlık) |
Uygulama Özellikleri
| Karıştırma süresi: | 4 - 5 Dakika |
| Harcı dinlendirme süresi: | 10 Dakika |
| Hazır harcı kullanma süresi: | 2 Saat |
| Çalışabilme süresi: | 20 Dakika |
| Uygulama kalınlığı: | Maksimum 3 - 5 cm |
Uygulama
Yüzey Hazırlığı
- Zemin taşıyıcılığı ve sağlamlığı kontrol edilerek yüzeyin sağlam, temiz, kuru olduğundan emin olunmalıdır.
- Yüzeydeki toz, yağ, kir gibi yapışmayı azaltacak tüm yabancı maddeler giderilmelidir.
Uygulama
- 30 kg’lık bir torba ürüne ortalama 14-15,5 litre temiz su ilave edilmelidir.
- Mala veya düşük devirli bir el mikseri yardımıyla homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
- Harç, uygulama öncesinde 10 dakika dinlendirilip tekrar kısa bir süre karıştırılır.
Uygulama Resimleri
Uyarılar ve Öneriler
Uyarı ve Öneriler
- Aşırı sıcak veya +5°C’nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.
- Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
- Uygulama esnasında maske ve eldiven kullanılmalıdır.
- Cilt ve deri teması halinde bol su ile yıkanmalıdır.
Uygulama Aletleri
- Mala ve şap uygulama pompası
Depolama ve Raf Ömrü
- Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.