Download: Technisches Merkblatt
Brüt Beton Astarı
Tanım
Brüt Beton Astarı, boyalı ve sıva kaplı yüzeylerde, her türlü çimento esaslı sıva uygulamasından önce yüzeyden kaynaklanacak aderans sorunlarını gidermek için kullanılır.
• Uygulaması kolaydır.
• Sünger rulo ile uygulanır.
Uygulama Şartları
No1 Brüt Beton Astar herhangi bir katkı maddesi olmadan belirtilen miktarda su ile karıştırılır. Harç basit el mikseri ile veya el ile karışabilir. Karışımı uygulamadan önce 2-3 dakika dinlendirilmelidir.
Brüt Beton Astar kalınlığı 1-2 mm (bir sünger rulo kullanarak) olacak şekilde duvar üzerinde uygulanır.
Katmanlar arasında bekleme süresi 12-24 saattir (hava şartlarına bağlı olarak).
Ürün Özellikleri
| İnorganik, Non-Toksik, Zararsız. | Çok Ekonomik |
| Kokusuz | Yoğun Kıvamlı (damlamaz) |
| Yüksek yapışma ve dayanım mukavemetleri ile sağlam bir zemin oluşturur. | Kolay ve hızlı uygulanır. |
| Sünger ile standart uygulama | İş ve zamandan kayda değer tasarruf. |
| Birçok yüzeyde uygulanabilir. | Eski uygulamalı yüzeylerde yüksek yapışma. |
| Yanmaz | Çevre Dostu |
| Solvent içermez. | Çatlak oluşumuna karşı yüksek direnç. |
Brüt beton astarı, doğal malzeme kullanılan yapısı sayesinde çevre dostu, çimento esaslı, polimer takviyeli, güvenilir yüzeyler oluşturan yüksek kalitede serpme astardır.
Teknik Özellikler
| Kuru Harç Yoğunluğu: | ~1400kg/m³ |
| Su Karışım Oranı: | 12 - 14 l /25kg kuru harç için |
| Uygulama Sıcaklığı: | +5° - +35°C |
| Tüketim: | ~500 g/m² |
Uygulama Özellikleri
| Karıştırma süresi: | 4 - 5 Dakika |
| Harcı dinlendirme süresi: | 2 - 3 Dakika |
| Hazır harcı kullanma süresi: | 2 Saat |
| Çalışabilme süresi: | 20 Dakika |
| Uygulama kalınlığı: | Maksimum 1 - 2 mm |
Yüzey Hazırlığı
Zemin taşıyıcılığı ve sağlamlığı kontrol edilerek, yüzeyin sağlam, temiz, kuru olduğundan emin olunmalıdır. Yüzeydeki toz, yağ, kir gibi yapışmayı azaltacak tüm yabancı maddeler giderilmelidir.
Uygulama
• 25kg'lık bir torba No1 Brüt Beton Astarı'na yaklaşık 12-14 litre temiz su ilave edilmelidir.
• Mala veya düşük devirli bir el mikseri yardımıyla homojen ve topak içermeyen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Harç, uygulama öncesinde 2-3 dakika dinlendirilip tekrar kısa bir süre karıştırılmalıdır.
• Brüt Beton Astarı yüzeye sünger rulo ile uygulanır.
• Gerekli yerlerde ikinci kat önerilir.
Uygulama Resimleri
Uyarı ve Öneriler
- Aşırı sıcak veya +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulanma yapılmamalıdır.
- Sıcak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.
Uygulama Aletleri
- Sünger rulo
Depolama ve Raf Ömrü
- Rutubetsiz ve kuru ortamlarda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.